Hakkımızda

Ben Kimim…

been

Ben Uğurcan Bal 13 Nisan 1992 tarihinde İstanbul – Eminönü’nde doğdum. İstanbul Ticaret Üniversitesi – Meslek Yüksek Okulu / Bilgisayar Programcılığı Bölümünden mezun oldum.

Neden Blog Yazdım?

Blog yazmaya “Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar” dersinin ödevi olduğu için başladım. Ve bu ödev beni içine doğru sürüklemeye başladı. Her gün yeni ve değişik bilgiler paylaşma isteği doğdu içimde,  insanlar tıklayıp yorum yazdıkça ne kadar zevkli bir iş olduğunu anladım.

Neden bitiklerle ilgili bir blog yazdım? Sorusuna cevap verirsem; Çocukluktan beri ilgi alanım olan bir konu olduğu içindir. Çünkü toprakla uğraşmak ve ona hayat vermek bana keyif veriyor. Bende bu yüzden çocukluğumdan bu yana uğraştığım ve öğrendiğim bu konu hakkında blog yazmaya karar verdim. Ve adına da “Merryroses” ismini uygun gördüm. Türkçe karşılığı “Şengüller” demektir. Annemin isminden ve onun çiçeklere olan ilgisinden esinlenerek böyle bir isim koymaya karar verdim.

Bu blog da genellikle yazlığımın bahçesinde ve evimde yetiştirdiğim bitkilerden yararlandım. Aktardığım bilgiler ise büyüklerimden öğrendim bilgiler oldu. Toplamda biri kişisel, diğeri bitkiler hakkında olmak üzere 2 adet bloğum bulunmaktadır.

Projemin Amacı

Blog yazmamın en büyük amacı, bildiğim tüm yararlı bilgileri insanlarla paylaşmak ve başka insanların da bilgisine ulaşarak, sevdiğim bu konu hakkında daha bilgili olmaktır. Diğer bir amacım ise en çok tıklanan bir blog haline gelmektir.

Bloğumu yazarken bitki bakımında yaptığım hatalardan bahsederek, bitki yetiştirirken dikkatli olunması gerektiğini vurguladım. İnsanları sıkan gereksiz bilgilerden kaçındım. Ziyaretçilerin yorum yapmasını sağlayarak sitede aktif ziyaretçiler oluşturmaya özen gösterdim.

Yazdığım konuları genellikle büyüklerimin tavsiyelerine uyarak yazıyorum. Son olarak bloğumu sosyal medya aracılığıyla paylaşmaya önem gösteriyorum. Bu sayede de Dünya’nın dört bir yanından tıklanılmayı sağlıyorum.

Misyon

Bitkiler hakkında bilgi öğrenmek isteyen insanlara ışık olmaktır.

Vizyon

İleride tüm dünya geneline hitap eden bir blog olmaktır.

Bloğumu Tasarlarken

Bloğumu tasarlarken en büyük amacım; insanları sıkmamak, gerekli ve yerinde bilgilerden bahsetmek, her gün paylaşımlarda bulunarak daha çok insanın bloğumu ziyaret etmesini sağlamaktır.

Her gün yeni bir şeyler paylaşmaya, yeni postlar yazmaya özen gösteriyorum. Bloğumda toplamda 7 adet sayfa bulunmaktadır. “Biliyor muydunuz?” Sayfasında bitkilerin bilinmeyen yönlerini anlatıyorum. “Bitkilerden Haberler” sayfam da bitki dünyasından önemli haberlere yer veriyorum. “Resimlerle Bitkiler” sayfam da ziyaretçilerime görsel bir şölen sunmaktayım. Bloğum da kullandığım resimlerin çoğu kendi çektiğim orijinal resimlerdir.

Son olarak Hakkımızda, İletişim, Çeşidine göre çiçekler sayfalarımda da güncel bilgiler vermekteyim.

Sonuç

Kesinlikle insanların doğru bildiklerini paylaşıp, bunları geliştirmesi gerektiğine inananlardanım. Bunu da blog yazarak yapabilirler. Bundan sonra blog yazmak, ölene dek yapacağım işler arasında yer alacaktır.

Bir Cevap Yazın